پیشتازان و فرزانگان شهرستان دشتستان

گزارشی از عملکرد فعالیت های پیشتازان و فرزانگان شهرستان دشتستان

همایش فرزانگان برازجان در سالن امام علی (ع) برگزار شد.

 

همایش بزرگ تشکیلات دانش آموزی فرزانگان به مناسبت دهه مبارک فجر صبح امروز سه شنبه ۱۹/۱۱/۸۹ با حضورحجت الاسلام مصلح امام جمعه ، دهقایدی سرپرست فرمانداری ، اسدی مدیر آموزش و پرورش ، دانش پژو مسئول انجمن سینمای جوان ، احمدی کارشناس مسئول تربیت بدنی و مربیان تشکیلاتی در سالن ورزشی امام علی (ع) برازجان برگزار شد در این همایش سرپرست فرمانداری دشتستان  با برشمردن افتخارات و موفقیتهای جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف لفزود : در جوامع امروزی که جوانان و آینده سازان کشور مورد تهاجم فرهنگی دشمنان قرار گرفته اند دانش آموزان باید با پیروی از ولایت فقی و احترام به مربیان و معلملن خود همواره پیشتاز عرصه های علم و دانش باشند.در این همایش رسدهای فرزانه توانایی های خود را به نمایش گذاشتن و با اجرای برنامه های شاد و زیبا سالن را به وجد آوردند . در پایان مراسم به دانش آموزان  برتر جوایزی اهدا شد

 

 

 تصاویر مرتبط :
   

برای دیدن عکسهای این مراسم در سایز واقعی خود

همچنین عکس های بیشتر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید. 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم بهمن 1389ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

بیانیه سازمان دانش آموزی در خصوص هتک حرمت قرآن مجید

 

انا نحن نزلنا الذكر و انا له لحافظون

بيانيه سازمان دانش آموزي جمهوري اسلامي ايران در هتك حرمت به قرآن مجيد

بار ديگر به بهانه حادثه 11 سپتامبر برگ ننگيني به دفتر جنايات آمريكا و صهيونيست غاصب اضافه شد. صهيونيست هاي حاكم بر كاخ سفيد به ناتواني و درماندگي خود در برابر موج پر شتاب اسلامگرايي كه به فرموده حضرت امام خميني (ره) ، تسخير سنگر به سنگر نقاط كليدي جهان است اعتراف كرده و تنها از اين زاويه مي توان اقدام نفرت انگيز آمريكا در به آتش كشيدن قرآن را به ارزيابي نشست بلكه دولتمردان آمريكا از جمله اوباما، در واكنش نسبت به اين حركت وحشيانه اعلام كرده اند كه مطابق قوانين آمريكا و اعلاميه جهاني حقوق بشر و پرتكل هاي بين المللي آزادي بيان كه آمريكا امضا كننده و متعهد به آن است حق مقابله و پيشگيري از به آتش كشيدن قرآن را ندارند. !

بنابراين دولتمردان آمريكايي مسئول مستقيم اين اقدام زشت و نفرت انگيز هستند و مسلمانان در همه جاي جهان و از جمله آمريكا، نه فقط حق قانوني بلكه تكليف الهي خود مي دانند كه از دولت آمريكا به خاطر اين جنايت انتقام بگيرند ما اعضاي پيشتازان و فرزانگان و هلال احمر و مجامع دانش آموزي و ... سازمان دانش آموزي مراتب تنفر و انزجار خود را از اين حركت ددمنشانه استكبار جهاني و صهيونيست غاصب اعلام نموده و بي احترامي به اعتقادات يك و نيم ميليون مسلمان در جهان را محكوم مي نمائيم. و از خداوند منان مي خواهيم كساني را كه سبب اين عمل مقبوهانه و غير اخلاقي شده اند را به سزاي اعمال ننگينشان برساند و از ملت و دولت ايران اسلامي و تمامي كشورهاي اسلامي و اديان الهي به ويژه كليساها و كشيش هاي جهان و علي الخصوص رهبر كليساي كاتوليك جهان مي خواهيم در مقابل اين اعمال ننگين موضع گرفته و در دادگاه هاي بين المللي عليه اين مفسدان دعوي شكايت نمايند و آنان را به سزاي اعمال ناشايست خود برسانند.

شمارش معكوس براي سقوط آمريكاي اسلام ستيز آغاز شد ما نيز علاوه بر اقدامات انقلابي كه بر خود فرض مي دانيم اين سقوط خفت بار را كه با اراده حتمي الهي رقم خواهد خورد را به نظاره مي نشينيم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم شهریور 1389ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

یاور مربیان سازمان دانش آموزی تقویت می شوند

قائم مقام سازمان دانش آموزي در گفت و گو با پانا:
    یاور مربیان سازمان دانش آموزی تقویت می شوند.

 

خبرگزاري پانا: قائم مقام سازمان دانش آموزي از تقویت یاور مربیان این سازمان برای کمک به جبران کمبود مربیان پرورشی در مدارس خبر داد.

داوود روستايي در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، افزود: ياور مربي عنوان دانش آموزاني است که توسط سازمان دانش آموزي طي اردوهاي ملي و منطقه اي آموزش هاي مقدماتي و لازم پرورشي را ديده و آمادگي کمک به مربيان پرورشي در مدارس را دارند.
 
وي خاطرنشان کرد: البته تعدادي از ياورمربيان در حال حاضر ديگر دانش آموز نيستند و به دانشگاه ورود پيدا کرده اند ولي همچنان ارتباط سازماني خود را حفظ کرده و در آموزش و فعاليت هاي اين سازمان شرکت مي کنند.
 
روستايي با اشاره به کمبود نيرو در آموزش و پرورش اذعان داشت: طرح ياور مربي در شرايط کنوني مي تواند راه حل خوبي در راستاي همسويي برنامه هاي سازمان دانش آموزي با وزارت آموزش و پرورش باشد.

وي تقويت نوع آموزش هاي سازمان دانش آموزي را مورد تأکيد قرار داد و گفت: انجام طرح و ايده هاي نو، متناسب با اهداف تشکيلاتي، يکي از برنامه هاي سازمان دانش آموزي براي سال تحصيلي آينده است.

انتهاي پيام/
 
منبع:خبرگزاری پانای مرکز - تهران

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم مرداد 1389ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

اردوی ملی مشهد مقدس سال 1386 - بچه های رسد پیشتازان استان بوشهر

یه عکس قدیمی رو گذاشتم همین جوری یه یادی از گذشته ها کرده باشیم.

بچه های خوبی بودن

یادش بخیر

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم مرداد 1389ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

گزارش تصويري/ اختتاميه يازدهمين اردوي ملي تشكيلات پيشتازان در رامسر

 

 

برای دیدن سایر عکسها به ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم مرداد 1389ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

سازمان دانش آموزي برگزار مي كند: اردوهاي ملي اعضاء و مربيان تشكيلات دانش آموزي پيشتازان و فرزانگان

سازمان دانش آموزي با نگاه «توسعه نيروي انساني در جامعه اسلامي» مي كوشد تا در امر توسعه تشكيلات دانش آموزي و ايجاد فضاي مطلوب فرهنگي و تربيتي برنامه هاي آموزشي براي اعضاء و مربيان تشكل هاي دانش آموزي تدوين كند تا زمينه ارتقاء، رشد و بالندگي اعضا در كسب معارف الهي و آموزه هاي تشكيلاتي فراهم گردد. يكي از اين برنامه ها فعاليت هاي اردويي دانش آموزان است كه باعث مي شود آنان با بصيرت، آگاهي و دانش بيشتري با پديده هاي فرهنگي و تربيتي رو به رو شده تا بتوانند به طور اصولي نسبت به درك ماهيت فعاليت ها و نقد آنها بكوشند و در نتيجه فعاليت هاي انجام شده را ارزش گذاري كنند.

به گزارش روابط عمومي سازمان دانش­ آموزي، روستايي قائم مقام سازمان گفت: اين سازمان با هدف زمينه­ سازي مناسب براي تبلور عيني فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص نامگذاري سال جاري، آشنايي بيشتر مربيان و دانش­آموزان با شيوه­هاي صحيح تربيت اسلامي در قالب برنامه­ هاي تشكيلات، تقويت روحيه برادري و تعاون، گذشت، ايثار و همبستگي ملي و ديني، آشنايي بيشتر با طبيعت و نحوه بهره­ گيري از آن در اردوها و ايجاد نشاط و بهداست رواني و جسماني در محيط اردو با استفاده از ابزار تربيتي مناسب و به روز در تابستان سال جاري چهار اردوي ملي اعضا و مربيان تشكيلات دانش­ آموزي و جشنواره پيشتازان و فرزانگان و جشنواره ورزشي دانش­ آ موزان را برگزار مي­ كند.

در ادامه وي گفت: ششمين اردوي ملي مربيان پيشتازان با حضور 720 مربي و اولين جشنواره ورزشي دانش­ آموزان پيشتاز با حضور 423 دانش­ آموز از تاريخ 13/4/89 لغايت 18/4/89 در اردوگاه ميرزا كوچك خان رامسر، ششمين اردوي ملي مربيان فرزانگان با حضور 720 مربي فرزانه و اولين جشنواره ورزشي دانش­ آموزان دختر با حضور 423 دانش­ آموز از تاريخ 19/4/89 لغايت 24/4/89 در اردوگاه ميرزا كوچك خان رامسر برگزار  مي­ شود.

يازدهمين اردوي ملي پيشتازان از تاريخ 24/4/89 لغايت 29/4/89 با حضور 1250 نفر و يازدهمين اردوي ملي فرزانگان با حضور 1250 نفر از تاريخ 30/4/89 لغايت 4/5/89 در اردوگاه شهيد باهنر تهران برگزار     مي­ شود.

روستايي گفت: برنامه­هاي آموزش در دو بخش مربيان و دانش­آموزان پيش­بيني شده است.

برنامه­ هاي آموزشي مربيان تشكيلات دانش­ آموزي پيشتازان و فرزانگان در دو حوزه تشكيلاتي و مهارتي و در سه سطح ابتدايي، راهنمايي و متوسطه سازماندهي شده است.

برنامه­ هاي آموزشي دانش­ آموزان در شش محور تيم­هاي تخصصي تشكيلاتي شامل تيم هويت تشكيلاتي، تيم مهارت­هاي تشكيلاتي، تيم مراسم­هاي تشكيلاتي، تيم معرفتي، تيم فرهنگي و تيم بهداشت و سلامت سازماندهي شده است.

قائم مقام سازمان دانش آموزي برنامه هاي فرهنگي اردوها را چنين اعلام كرد:

1-      پرداختن به شعائر اسلامي از قبيل اقامه نماز جماعت، زيارت اماكن متبركه، بيان احكام و ادعيه و...

2-      برگزاري جنگ­ هاي شب با مشاركت فعال خود دانش­ آموزان و مربيان در قالب برنامه­ هاي متنوع و شاد و متعارف.

3-      برگزاري مسابقات خاطره­ نويسي، عكاسي، گزارش­ نويسي و... از اردو

4-      برگزاري دعاي كميل، زيارت عاشورا.

5-      ديدار با مسئولين و شخصيت­ ها از جمله استاندار، فرماندار، ائمه جمعه و...

6-      تبليغات نوشتاري پيرامون اردو، اهداف آن و عنوان سال(همت مضاعف و كار مضاعف) در قالب تهيه تراكت، پوستر، آويزهاي پارچه ه­اي و... با رعايت كامل صرفه­ جويي، زيبايي كه جزء ابتكارات استان محسوب مي­ شود و در معرفي گروه­ هاي برتر در اختتاميه لحاظ مي­ گردد.

با توجه به اعزام دانش­ آموزان از مدارس، مناطق، شهرستان­ها و گروه‌هاي مختلف پيش­ بيني شده است هر دانش­ آموز نماد و نشاني از ابتكارات اردويي و دستاوردهاي گروه خويش را، در خصوص مصاديق عيني نامگذاري سال جاري، اعم از عكس، بروشور، جزوات، مقالات و... ، به همراه بياورند.

7-     بازديدها.

8-     نمايشگاه.

اين نمايشگاه شامل كتابها و مقالاتي در خصوص تاريخچه، زندگي­نامه شخصيت­هاي برجسته فرهنگي، تاريخي، مذهبي، موقعيت مكاني، جغرافياي طبيعي، حيات وحش، پوسترهاي اماكن سياحتي و زيارتي استان تهيه شده از سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان است.

9-   شام وحدت

10- نمايش فيلم

يادآور مي­ شود 2500 نفر از اعضاي تشكل­ هاي دانش­ آموزي پيشتازان و فرزانگان و 2500 نفر مربي پيشتازان و فرزانگان در اين دوره از اردوها شركت مي­ كنند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم تیر 1389ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

جزوات آموزشی تشکیلات پیشتازان و فرزانگان - در سه سطح مختلف (شایسته-جوینده-سیار)

در اینجا جزوات آموزشی پیشتازان و فرزانگان در سه سطح مختلف برای شما اعضای سازمان گذاشته شده است .

مجموعه كتابهاي تشكيلاتي و مهارتي ويژه مربيان تشكيلات دانش آموزي پيشتازان و فرزانگان در سه سطح و شش مجلد
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 توجه  : براي مشاهده متن كتابهاي فوق ابتدا با استفاده ازبرنامه win rar فايلها را از حالت فشرده خارج نماييد و سپس با  استفاده از برنامه  PDF viwer  آن را مشاهده فرماييد.
 
امیدوارم نهایت استفاده را از این مطلب برده باشید
 
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم خرداد 1389ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

نشست رابطین عمره دانش آموزی ۸۹ برگزار شد

اولین نشست رابطین عمره سال ۸۹ با حضور کارشناسان پیگیر عمره استانهای سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان دانش آموزي؛ به منظور اعزام دانش آموزان پسر به عمره دانش آموزي در تابستان 89؛ گردهمايي توجيهي با حضور مسئولين سازمان دانش آموزي مركز و عوامل و دست اندركاران ستاد عمره دانش آموزي و رابطين و كارشناسان پيگير عمره دانش آموزي استانهاي كشور در روزهاي 11 لغايت 12 خرداد ماه در باشگاه فرهنگيان تهران برگزار مي شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم خرداد 1389ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

فقط دانش آموزان پسر تیرماه امسال به حج عمره اعزام می شوند.

 

 

 

به گزارش روابط عمومي سازمان دانش آموزي؛ 600 دانش آموز پسر امسال به حج عمره اعزام مي شوند كه از برگزيدگان اخلاقي، علمي و حافظان قرآن هستند.


 

علي حسني مدير عمره دانش آموزي اظهار داشت: عربستان براي اعزام دختران دانش آموز به حج عمره موافقت نكرده و تنها حافظان قرآن، فرزندان شهيد و نخبگان علمي پسر اعزام خواهند شد.
 
وي تصريح كرد: اين دانش آموزان از طريق 4 كاروان به حج عمره اعزام مي شوند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام اردیبهشت 1389ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

يک و نيم ميليون دانش آموز ايراني عضو سازمان دانش آموزي مي شوند

قائم مقام سازمان دانش آموزي به پانا خبر داد
    يک و نيم ميليون دانش آموز ايراني عضو سازمان دانش آموزي مي شوند

خبرگزاري پانا: قائم مقام سازمان دانش آموزي خبر داد: اعضاي سازمان دانش آموزي با قرار گرفتن در ساختار جديد خوشه اي به يک و نيم ميليون نفر افزايش مي يابد.

داوود روستايي در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي پانا با اشاره به اعضاي 500 هزار نفري سازمان دانش آموزي، افزود: طرح نويني براي سازمان دانش آموزي نوشته شده تا بر اساس آن دانش آموزان در قالب ساختاري گلدکوئيستي به صورت خوشه اي سازماندهي مي شوند، بدين ترتيب که چند دانش آموز زيرمجموعه يک دانش آموز قرار مي گيرند.

وي با تاکيد بر تعداد بالاي دانش آموزان متقاضي عضو در سازمان، بيان کرد: با اين طرح ظرفيت سازمان دانش آموزي از 500 هزار فعلي به يک ميليون و 500 هزار نفر مي رسد.

قائم مقام سازمان دانش آموزي در پاسخ به اين مطلب که آيا مربي کافي براي آموزش اين تعداد وجود دارد، تصريح کرد: با توجه به اين که اين ظرفيت سازي به صورت خوشه اي صورت مي گيرد، گروه اول با مربي در ارتباطند و بقيه دانش آموزان زير مجموعه گروه اول قرار مي گيرند از اين رو مشکلي در زمينه مربي وجود ندارد.

وي تاکيد کرد: اين يک و نيم ميليون نفر شامل دانش آموزان عضو هلال احمر نمي شوند و اين افزايش ظرفيت علاوه بر آن هاست.
 
 
امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزاري پانا " مجاز است.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم اردیبهشت 1389ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

اعزام 400 نفر از دانش آموزان استان بوشهر به مناطق جنگي -کاروان راهیان نور دانش اموزی استان بوشهر

 

400 نفر از دانش آموزان شهرستان هاي استان بوشهر به مناطق جنگ حق عليه باطل اعزام شدند.

اين دانش‌آموزان از سراسر استان به صورت كاروان هاي جداگانه به سمت اهواز حركت كردند و در آنجا همه در مدرسه 16 كلاسه امام صادق ع گرد هم آمدند و در قالب يك كاروان 400 نفري از سراسر استان به بازديد از مناطق پرداختد. در اين اردو كه از 17/12/1388 تا 1/1/1389 ادامه داشت مراسم سال تحويل با حضور دانش‌اموزان و مربيان آنها نيز برگزار گرديد.

 

 

A.N - خبرگزاری پانا - استان بوشهر - دشتستان

برای دیدن عکس های این اردو به ادامه مطلب بروید

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم فروردین 1389ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

تشکل هاي دانش آموزي در تمامي عرصه ها نقش آفريني مي کنند

 دبيركل اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان:
    تشکل هاي دانش آموزي در تمامي عرصه ها نقش آفريني مي کنند

خبرگزاري پانا: دبير کل اتحاديه انجمن اسلامي دانش آموزان گفت: تشكل‌هاي دانش‌آموزي در تمام عرصه هاي فرهنگي، تربيتي و آموزشي مي‌توانند به طور مطلوب نقش‌آفريني كنند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، محمدتقي فخريان در همايش بزرگ خانه قلم که در تالار انديشه حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي برگزار شد، افزود:  همه متوليان امر تعليم و تربيت دانش‌آموزان بايد در دهه چهارم انقلاب، از ظرفيت‌هاي سازمان‌ها براي رسيدن به افق چشم‌انداز حداكثر استفاده را ببرند.

وي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان را تشکلي مؤثر در رشد و نبوغ دانش‌آموزان دانست و اضافه کرد: تشكل‌هاي دانش‌آموزي به تحول نظام تعليم و تربيت كمك مي‌كنند و تأثيرگذاري اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان بايد عموم مردم جامعه را دربر گيرد.

محمدتقي فخريان خاطرنشان کرد: اكثر دانش‌آموزاني كه در مدارس به فعاليت‌هاي اجتماعي، فرهنگي، هنري و ادبي مي پردازند، در دانشگاه هم به بهترين شکل نقش‌آفريني مي‌كنند.

وي با بيان اينکه دانش‌آموزان كشور داراي قدرت و بينش اسلامي هستند، تصريح کرد: جوانان ما اطاعت از امر رهبري و ولايت مي‌توانند در برابر فرهنگ‌سازي‌هاي نامطلوب بيگانگان مقابله كنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم اسفند 1388ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

دومین همایش تشکیلات پیشتازان شهرستان دشتستان در اردوگاه کشتکار 16/12/1388

 

 تمامي تشکيلات دانش آموزی اهداف نظام ارزشي را دنبال مي کنند.

 

دومين همايش علمي کاربردي دانش آموزان عضو تشکيلات پيشتازان سازمان دانش آموزي شهرستان دشتستان با حضور مربیان و دانش آموزان پیشتازدر محل اردوگاه شهید کشتکار برازجان تحت عنوان مهارتهای زندگی در اردو  برگزارگرديد.

mnkvki60lr6ijl28c9o9.jpg

در اين مراسم دانش آموزان در کارگاههاي گره زني و آموزش کمک هاي اوليه ، نظام جمع - مخابره با پرچم و ...  ویژه تشکیلات شرکت نمودند و سپس ضمن اجتماع در نماز خانه اردوگاه به اجرای برنامهایی مثل فرامین گنگ ، فریادهای شادی ، شعر ، نماز جماعت و ... پرداختند . در این مراسم که مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان نیز حضور داشت محمد رضا جابری رئيس سازمان دانش شهرستان دشتستان ضمن تشريح برنامه هاي سازمان دانش آموزي از حضور فعال تشکيلات پيشتازان دراین برنامه ها تشکر و قدر دانی نمود  . به گزارش خبرگزاری پانا برازجان در ادامه این همایش  مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان جناب آقاي اسدی با بيان اين مطلب که : تمامي تشکيلات دانش آموزی اهداف نظام ارزشي را دنبال مي کنند و فقط تنوع اسم مي باشد. بايد شما  نگرش خود را عوض کنيد و علاقمند به مسائل ارزشي شوید  . درتشکيلات دانش آموزي زندگي اجتماعي را دنبال کنيم بايد در آموزش ها از منش هاي 12گانه استفاده کنيم ودر خود اين اعتماد را ايجادکنيم که ما میتوانیم و همینگونه که در اکثر علوم پیشرفتهای چشم گیری بدست هم سن و سالهای شما صورت گرفته است . لازم به ذکر است در این مراسم آقای رنجبر کارشناس روابط عمومی ، مددی کارشناس سازمان دانش آموزی حضور داشتند .

برای دیدن عکس های بیشتر  و در سایز اصلی به ادامه مطلب بروید

چوب بندي - ساخت پروژه پيشتازان

 rhh916dey14dsfzznh8.jpg7wlk1eanygu3g2x1b1zc.jpg4kyjhbzko6o3i1jpi.jpg

A.N

برای دیدن عکس های بیشتر  و در سایز اصلی به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم اسفند 1388ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

سازمان دانش آموزی با اعزام دانش آموزان عمره گذار فعالیت های اردویی خود را آغاز کرد

 

سازمان دانش آموزی در راستای امتداد بخشیدن به سفر معنوی عمره مفرده نسبت به اعزام ۱۵۰۰ دانش آموز عضو تشکل های دانش آموزی پیشتازان - فرزانگان - هلال احمر و معتمر در قالب انجمن راهیان معرفت به مشهد مقدس اقدام می کند.به گزارش روابط عمومي سازمان دانش آموزي، يزداني رئيس سازمان دانش آموزي گفت: زمان آغاز اين اردوها از اسفند و پايان آن ارديبهشت 89 به تفكيك زمان بندي بر اساس جنسيت دانش آموزان و به مدت 3 روز از 31 استان كشور به ميزباني استان خراسان رضوي است.
وي زيارت گروهي حرم امام رضا(ع)، گردش  طوس، اجراي مسابقات فرهنگي، بازديد از موزه آستان قدس رضوي را از اهم برنامه هاي جنبي برشمرد و تقويت بنيه اعتقادي و مذهبي دانش آموزان، آشنايي با ائمه اطهار(ع) به ويژه امام هشتم(ع)، مشاركت در فعاليت هاي گروهي و تقويت روحيه تعاون و همكاري را از مهم ترين اهداف اردوهاي سازمان دانش آموزي دانست.
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم اسفند 1388ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

فرق تهاجم نظامي با تهاجم فرهنگي(هجوم خاموش)

 

تهاجم نظامي                                                  تهاجم فرهنگي

1- دشمن طمن به خاك دارد.                               1-دشمن طمع به فرهنگ و اخلاق و دين دارد.

2- افراد را به مقاومت و دفاع واميدارد.                 2- افراد را به پذيرش و تسليم واميدارد.

3- دشمن اعلان جنگ مي كند.                            3- دشمن اعلان دوستي مي كگند.

4- قربانيان آن شهيد راه معرفتند.                         4- قربانيان آن كشته شدگان راه منكرند.

5- دشمن در شب و موقع خواب حمله مي كند.         5- دشمن در روز و موقع بيداري حمله ميكند.

6- سفير اولين گلوله همه را متوجه مي كند.            6- تا شليك آخرين گلوله عده اي باور نمي كنند.

7- زمين از دست مي رود.                                7- شرف ، عزت و دين از دست مي رود.

8- اسيران را آزاده گويند.                                  8-  اسيران را آلوده و گرفتار مي گويند.

9- همه دنبال ماه هستند.                                    9- فريب خوردگان به دنبال ماهواره هستند.

10- افراد از خود مي گذرند تا به خدا برسند.          10- فريب خوردگان از خدا مي گذرند تا به خود برسند.

A . N

+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم اسفند 1388ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

آماده سازی پیشتازان مرکزی برازجان برای همایش شهرستانی در 21 بهمن 88

 

آماده سازی پیشتازان مرکزی برازجان برای همایش شهرستانی در 21 بهمن 88

مدارس شهرستان برای شرکت در همایش پیشتازان مورخه ۲۱/۱۱/۱۳۸۸ گروه پیشتازان خود را آماده می کنند.

این همایش در سالن امام علی برازجان در صبح روز چهارشنبه برگزار می شود.

 

عکس هایی از تمرینات گروه پیشتازان مرکزی برازجان

Hosted by FreeImageHosting.net Free Image Hosting Service

Hosted by FreeImageHosting.net Free Image Hosting Service

 

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم بهمن 1388ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

شرکت گروه پیشتازان مرکزی برازجان در نماز جمعه(مصادف با دهه فجر)

گروه پیشتازان مرکزی دشتستان (برازجان) طبق دستورالعمل اجرایی که از سازمان دانش اموزی مبنی بر اجرای مراسماتی در دهه فجر (که یکی از آنها شرکت در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بود) در نماز جمعه این هفته که مصادف با اربعین حسینی نیز بود شرکت کردند.

افراد این گروه از بین چند مدرسه شهرستان انتخاب شده اند و با نام گروه پیشتازان مرکزی برازجان(گروه نخلستان) فعالیت می کنند. 

 

 Hosted by FreeImageHosting.net Free Image Hosting Service

Hosted by FreeImageHosting.net Free Image Hosting Service

تعدادی از اعضای گروه پیشتازان مرکزی به همراه آقای اسدی رئیس سازمان آموزش و پرورش شهرستان دشتستان 

 

برای دیدن بقیه عکس ها می توانید به ادامه مطلب بروید

  مسئول دفتر پیشتازان مرکزی برازجان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم بهمن 1388ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

صبحگاه فرزانگان - مدرسه راهنمایی حکمت برازجان

 

 

رسد فرزانگان مدرسه راهنمایی حکمت برازجان هر هفته یک روز را در آموزشگاه به اجرای برنامه می پردازد در این مراسم دانش آموزان عضو فرزانگان برنامه  حاملان قرآن ، سرود جمهوری اسلامی ، سوگند پرچم ، نیایش و برنامه های شاد دیگر را اجرا می نمایند . در برنامه امروز آموزشگاه علیرضا مددی کارشناس سازمان دانش آموزی حضور داشتند و از نزدید با فعالیت اعضای رسد آشنا شدند . ایشان در سخنانی کوتا ضمن ارج نهادن به فعالیت فرزانگان گفت : شما دانش آموزان دارای استعداد و توانایی ویژه ای هستید که کمتر در مدارس  بزرگتر دیده می شود و اگر این توانایی را باور کنید از همه بالاتر قرار می گیرید . وی همچنین تاکید نموند سحرخیزی و نماز اول وقت از رموز موفقیت هر دانش آموز مسلمان می باشد . لازم  به ذكر است  راهنمایی حکمت برازجان با مدیریت خانم باقر زاده  دارای 80 دانش آموز می باشد .

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم آذر 1388ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

محفل قرآن - سازمان دانش آموزی کشور

 

همزمان با میلاد باسعادت کریم اهل‌بیت امام حسن مجتبی(ع)، مراسم شبی در محضر قرآن از سوی معاونت پرورشی و تربیت بدنی با همکاری سازمان دانش‌آموزی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان ، در این مراسم معنوی دکتر علی‌اصغر یزدانی، معاون پرورشی و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش ، لاله افتخاری، نماینده مجلس شورای اسلامی به ایراد
سخنرانی پرداختند. همچنین، عباس رهی معاون آموزش و نوآوری وزارت آموزش و پرورش نیز دیگر میهمان این مراسم بود.
گفتنی است در این مراسم معنوی کریم منصوری از قاریان بین‌المللی کشورمان، همچنین ابوالقاسمی از دیگر قاریان برجسته کشوری به تلاوت آیات کلام‌ا... مجید پرداختند. از دیگر میهمانان محفل قرآن دانش‌آموز و قاری ممتاز علیرضا رحمانی بود که در مراسم حضور داشت و با قرائت آیات قرآن فضای محفل را عطرآگین نمود.
لازم به یادآوری است: گروه تواشیح محراب با اجرای سرود و تواشیح با اجرای برنامه‌های متنوع زینت‌بخش مراسم بودند.
در پایان مراسم به صرف افطار و شام از مدعوین پذیرایی به عمل آمد.

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم شهریور 1388ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

سازمان دانش آموزي

 

رييس سازمان دانش آموزي:
سفر دانش‌آموزان ايراني به لبنان و سوريه

رييس سازمان دانش‌آموزي از اعزام دانش‌آموزان به سوريه، لبنان و عتبات عاليات خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان دانش‌آموزی، علي اصغر يزداني با بيان اين که يکي از مأموريت‌هاي سازمان دانش‌آموزي کشور   تربيت اخلاقي، معنوي و ديني، تعميق باورهاي ديني در ميان دانش‌آموزان   است،   گفت: فراهم آوردن عرصه‌اي جهت بروز توانمندي‌هاي لازم در زمينه‌هاي فرهنگي، علمي و آمادگي براي مواجهه شدن با مسائل اجتماعي و پذيرش و قبول مسئوليت‌ها از ديگر وظايف اين سازمان است.

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم شهریور 1388ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

ما می توانیم - همايش بزرگ ما مي توانيم سازمان دانش آموزي استان بوشهر

 

همايش بزرگ ما مي توانيم سازمان دانش آموزي استان بوشهر
 

همايش بزرگ  ما مي توانيم سازمان دانش آموزي استان بوشهر صبح روز چهارشنبه مورخ   ۲۸/۵/۸۸ در سالن همايشهاي شهيد باهنر بوشهر و با حضور رياست سازمان آموزش و پرورش ، رئيس سازمان دانش آموزي استان ، خانم بنب اسد مشاور رئيس جمهور ، صفري دبير هاميش ما مي توانيم كشور و مسئولين سازمانهاي دانش آموزي شهرستانها برگزار گرديد . در اين همايش بعد از خيرمقدم آقاي خدام ريس سازمان دانش آموزي استان بوشهر مشاور رئيس جمهورضمن تشكر و قدر داني از برگزار كنندگان اين همايش بيان داشت دولت آقاي احمدي نژاد در تحقق عدالت اجتماعي  گامهاي خوبي برداشته است و در رفع محروميتها تلاشهاي چشمگيري شده است و با مروروري به روند انقلاب پي به رشد و شكوفائيهاي بيشتر مي بريم . خانم بني اسد افزودند براي ما مهم است كه بصيرت سياسي داشته باشيم و خودي و ناخودي را بشناسيم . ما از كساني ضربه خورديم كه امروز از نامحرمان نظام هستند و شعار ما مي توانيم را باور نداشتند . امروز بايد با يك بينش سياسي به سوي وحدت حركت كنيم در حالي كه دشمنان بدنبال تفرقه هستند . ما بايد نشان دهيم كه  مي توانيم هم با دشمنان خارجي و هم دشمنان داخلي مبارزه كنيم . دئر جريان انقلاب كساني بودند كه در لباس مسئول و خدمت گذار خيانت كردند و كساني هم بودند كه خدمت نمودند . در دولت گذشته بعلت عدم باور شعار ما مي توانيم تحقيقات هسته اي متوقف شد و در دولت احمدي نژاد دوباره آغاز شد . در اين همايش آقاي حاجي زاده نيز بيان داشتند كه ما مي توانيم را اول خداوند و بعد اولياء دين ، بنيانگذار انقلاب ، رهبر فرزانه و رئيس جمهور بيان داشتند و در طول اين سه دهه از عمر انقلاب ما يك قدم هم عقب نشيني نكرده بلكه همه روبه پيشرفت بوده ايم . رئيس سازمان آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان نمودند كه حركت انقلاب مثل آب روان است و چون در حالت حركت به جلو است از آسيب و خراب شدن در امان است زيرا بر اساس شعار ما مي توانيم هيچگاه توقف نكرده است . سخنران پاياني مراسم آقاي صفري دبير همايش كشوري ما مي توانيم بود كه در همين خصوص به سخنراني پرداختند . همايش تا ساعت ۱۸ ادامه داشت .

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم مرداد 1388ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

دهمين سالروز تشكيل سازمان دانش آموزي

تشكيل انجمنهاي بين المللي دولتي با حضور دانش آموزان ديگر كشورها اسلامي

به گزارش خبرنگار پانا ، "داوود احمدي نژاد" روز چهارشنبه ۳۰/۲/۸۸ در آيين دهمين سالگرد تاسيس سازمان دانش آموزي در سالن اجتماعات شهيد باهنر بوشهر گفت:  .حفظ نظام از مهمترين كارها و وظايف ما مي باشد و به شكرانه نظام امروز زن در جامعه ما ارزش والايي دارد و قابل مقايسه با نظام غرب نيست . ارزش و اعتبار زن در جمهوري اسلامي  آنقدر بالا مي باشد كه  تمام دنيا به آن تقليد مي كنند و الگويي خوب براي دنيا مي باشند . ايشان نيز پيرامون پدافند غير عامل نيز سخناني بيان داشت  .(  کلمه پدافند به معنای دفاع بوده و در مقابل آفند بمعنی هجوم و حمله می آید. منظور از پدافند غیر عامل مجموعه اقداماتی است که با صرف نظر از منشاء تهدید متوجه حفاظت از اشیاء و پدیده های موجود باشد.)  رييس سازمان دانش آموزي استان بوشهرنيز که در اجتماع مربيان پيشتاز ، فرزانه ، هلال احمر و دانش آموزان عضو تشکل پيشتازان سازمان دانش آموزي سخن مي گفت، بيان داشت :  سازمان دانش آموزي كشور درصدد تشکيل انجمن هاي بين المللي دولتي با حضور دانش آموزان کشورهاي اسلامي است. خدام به فعاليت هاي ۱۰ساله سازمان دانش آموزي اشاره کرد و گفت: برنامه هاي مقاومتي و پرورشي و تربيت دانش آموزان و شکوفايي استعدادهاي آن ها در راس برنامه هاي اين سازمان قرار دارد. وي افزود: سازمان دانش بستري مناسب براي رشد و شكوفايي دانش آموزان در همه زمينه ها مي باشد و همه ما موظف هستيم تمام تلاش خود را بكنيم تا اين بستر فراهم شود . از ديگر برنامههاي اين مراسم سخنراني كوتاه رئيس سازمان  آموزش و پرورش استان ، مقاله ، پذيرايي و اهداه جايزه به مربيان منتخب سازمان دانش آموزي بود .

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام اردیبهشت 1388ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

برگزاری همایش پیشتازان در اردوگاه شهید کشتکار برازجان

 

در روز پنج شنبه مورخ ۱۵/۱۲/۱۳۸۷ در اردوگاه شهید کشتکار همایش پیشتازان برگزار شد که مدارس دارای رسد پیشتازان در آن شرکت به عمل آوردند.

در این همایش که با حضور رئیس سازمان دانش آموزی دشتستان و مربیان برگزار شد فعالیت های پیشتازان به علاوه یک مسابقه جذاب پیشتازی مسابقات ورزشی اجرا شد که به نفرات برتر به قید قرعه جوایزی داده شد.

 

عکسهایی از برگزاری این همایش

 

 

خبرگزاری پانا - برازجان

پیشتاز علی نجفی- ۱۶/۱۲/۱۳۸۷

+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم اسفند 1387ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

امتیلز بندی اعضای پیشتازان مرکزی

روز جمعه مورخ ۲/۱۲/۱۳۸۷ مسابقه ای برای بدست آوردن مهارت لازم و همچنین امتیازبندی و انتخاب افراد برتر پیشتاز در مدرسه شهید بهشتی برازجان برگزار می شود.

در این مسابقه اعضا به صورت گروههای ۳ یا ۲ نفری درآمده و فعالیت های خود را انجام می دهند و از همه فعالیت پیشتازان از آنان سوالاتی پرسیده می شود به همین منظور از پیشتازان خواسته می شود با آمادگی کامل در مسابقه حضور به عمل آرند.

در این مسابقه بهترین ها برای اردوی استانی و کشوری انتخاب می شوند.

 

مسئول دفتر مرکزی پیشتازان

علی نجفی

۱۳۸۷/۱۱/۲۷

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم بهمن 1387ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

بیانیه سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران

محکومیت اسرائیل غاصب و متجاوز به سرزمین فلسطین و کشتار مردم بی دفاع غزه

هم‌زمان با فرا رسیدن محرم و صفر و ایام سوگواری سالار و سرور شهیدان حضرت حسین‌بن علی(ع)، بار دیگر فریاد "هل من ناصر ینصرنی" جمعی از مسلمانان که روزانه در سرزمین فلسطین و نوار غزه بدست صهیونیست‌های قاتل به خاک و خون کشیده می‌شوند دوباره به گوش می‌رسد. امروز غزه جلوگاه بزرگترین جنایت‌ها و فجیع‌ترین ستم‌هاست. صدها کودک فلسطینی به دلیل خباثت صهیونیست‌ها و زبونی اعراب، گرسنه جان می‌دهند و کشورهای اسلامی در سکوت به سر می‌برند و از کنار ضجه‌های آنان به راحتی می‌گذرند. حال باید پرسید، چرا؟ جهان عرب و افکار عمومی عربی که اتحادیه عرب را یکی از معتبرترین سازمان‌های جهان عرب می‌دانند، چگونه می‌توانند رنج کودکان گرسنه شهر غزه را نادیده بگیرند. همچنین باید از مردم و افکار عمومی جهان پرسید، چگونه می‌توانند از کنار اشک‌های مادران و زنان مصیبت‌دیدة مردم غزه بگذرند و چگونه می‌توانند به پیشواز سال نو مسیحی بروند و فریاد شادی سردهند، در حالی که مردم غزه با گرسنگی، بی‌آبی، نداشتن دارو و قتل و غارت روبرو هستند و دست و پنجه نرم می‌کنند. به راستی چرا اسرائیل غاصب مادة سوم اعلامیه جهانی حقوق بشر را مبنی بر اینکه هر کسی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و همچنین ماده نهم اعلامیه که تأکید می‌کند "هیچ‌کس را نباید خودسرانه بازداشت، حبس یا تبعید کرد" نادیده گرفته و دست به هر اقدام غیرانسانی می‌زند. چرا جهان غرب و سردمداران کشورهای عربی و سازمان‌های بین‌المللی از وجود اعلامیه جهانی حقوق بشر ناآگاهند؟ و یا خود را به ناآگاهی می‌زنند؟ چرا مجامع بین‌المللی که دست اربابان قدرت در آن دخیل است با سکوت خود مهر تأیید بر جنایات صهیونیست‌ها می‌زنند؟ اکنون وقت آن آمده است تا آحاد مردم در اقصی نقاط جهان به حمایت از مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه برخیزند و نگذراند اسرائیلی‌ها با خون مردم غزه خرج رقابت‌های انتخاباتی خود را فراهم آورند. بدینوسیله سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران به اتفاق کلیة اعضاء و مربیان خود در سراسر کشور ضمن محکوم کردن کلیة جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و کلیة سرزمین‌های اشغالی فلسطین به نمایندگی از کلیة فرهنگیان معزز و دانش‌آموزان عزیز اعلام می‌دارد: 1- ضمن اعلام انزجار از کشتار وحشیانه کودکان و زنان فلسطینی و محاصره‌شدگان نوار غزه از کلیة کودکان، نوجوانان و جوانان مظلوم و بی‌پناه فلسطین حمایت می‌کنیم. 2- از تمامی مجامع و سازمان‌های بین‌المللی و به خصوص کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی و اتحادیه کشورهای عربی و کلیة آزادیخواهان جهان، خواستار پایان دادن به این جنگ نابرابر و محکوم کردن سران رژیم اشغالگر قدس، به عنوان جنایتکار جنگی و جنایت علیه بشریت هستیم. 3- استفاده، بهره‌گیری و هرگونه کاربرد کالاهای اسرائیلی را در ایران و تمامی کشورهای اسلامی محکوم نموده و از کلیة مسئولین محترم مملکتی و سران این کشورها درخواست می‌نمائیم همة مساعی خویش را در این زمینه معمول دارند. 4- در خاتمه سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران به اتفاق کلیة مربیان و اعضای تشکل‌های دانش‌آموزی خود ضمن اعلام پشتیبانی از درایت‌ها و حمایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای و ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد و مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین و مردم رنجدیدة نوار غزه، استمرار این خط‌مشی آزادنه و خداپسندانه را تا آزادی کامل فلسطین از دست رژیم غاصب صهیونیستی را خواستار می‌باشد. روابط عمومی سازمان دانش آموزی - دی ماه 1387

منبع:سایت سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم دی 1387ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  | 

شروع به کار پیشتازان

دفتر مرکزی پیشتازان برازجان در شهریور ماه امسال کار خود را آغاز کرد که با شروع سال تحصیلی برای گرفتن عضو از مدارسی که رسد پیشتازان دارند خوهد کرد.

با شروع مدارس کار دفتر مرکزی پیشتازان نیز آغاز می شود که این کارها عبارتند از:

۱- تشکیل رسد مرکزی دبستان(شایسته)

۲- تشکیل رسد مرکزی راهنمایی(جوینده)

۳- تشکیل رسد مرکزی دبیرستان (سیار)

که مهمترین آن تشکیل رسد دبیرستان می باشد.

و بعد از تشکیل رسد دادن آموزش به اعضای رسد هست که این آموزش ها با آموزشات کشوری مطابقت دارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم شهریور 1387ساعت   توسط دفتر پیشتازان و فرزانگان مرکزی دشتستان  |